Za Slovanovci še en uspešen vikend

Medtem, ko članska ekipa ta vikend ni imela tekme, so naše mlajše selekcije odlično predstavljale barve Slovana.

V soboto so veliko zmago v Stožicah dosegli kadeti. Slovanovci so imelo pobudo na igrišču tekom celotne tekme in se na koncu zasluženo veselili. Končni rezultat je bil 70:83.

Miha Brodnik po tekmi:

»Po dveh zaporednih porazih v tretjem delu smo se končno veselili zaslužene zmage. V zadnjem tednu smo treninge opravili v polni zasedbi, kar se je opazilo tudi na tekmi. Fantje so tekmo z Olimpijo odigrali zelo zavzeto. V prvem polčasu smo zelo dobro odigrali v obrambi in upam, da v tem tempu zdržimo še tri tekme, ki jih bomo odigrali v manj kot dveh tednih. Še enkrat čestitke fantom za zmago. Hkrati pa vabim vse navijače na našo naslednjo tekmo, ki jo bomo odigrali že jutri s KK Triglav.«

Zmage pa so se veselili tudi pionirji, ki so v Mariboru slavili z 64:76. Naši so tekmo odlično začeli in čeprav so se v drugem polčasu igralci AKK Branik uspeli nekoliko približati, so varovanci Bojana Brodnika tekmo mirno pripeljali do konca.

Po tekmi je Bojan Brodnik izpostavil veselje Slovanovcev:

»To je bila ena najlepših tekem te sezone, lepo je bilo videti tako veselo in razigrano ekipo. Zelo smo veseli te zmage in verjamem, da jih bo še več!«

Žal pa so se brez uspeha z gostovanja v Celju vrnili člani selekcije U15 B. V dvorani OŠ Frana Kranjca so bili igralci Keleje enostavni boljši. Končni rezultat je bil 89:33.

So pa, za zaključek vikenda, eno najvišjih zmag vknjižili naši mladinci. V dvorani Kodeljevo so ekipo iz Ajdovščine premagali s 101:62. Slovanovci so vodili od prve minute in hitro je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

Marko Marković:

»Čestitke igralcem za zmago! Priložnost za igro so dobili vsi igralci, ki so jo korektno izkoristili. Čaka nas še ena prvenstvena tekma do zaključka tega dela, ki jo moramo dobiti, da se potrdi prvo mesto na lestvici in zagotovi kvalifikacije za finalni turnir, ki bi bil lep, predvsem pa zaslužen dosežek te generacije.«